Sayın Öğrenci Adayımız/Velimiz,
Ülkemizde ve dünyada yaşanan öngörülemeyen Coronavirus (Covid-19) salgını sebebi ile Özel Akay Öğrenci Yurtları ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapılması gereken tüm hijyen önlemlerini aldık. Bunun yanında adaylarımızın/velilerimizin üniversitelerin geç açılmasına karşı endişelerini anlayarak, gerekli kayıt politikamızı belirledik.

Özel Akay Öğrenci Yurtlarına, 7 Eylül’e Kadar Kaydolmanın Avantajları
-Haziran Erken Kayıt fiyatlarımız 7 Eylül’e kadar geçerli olacaktır.
-Bu tarihe kadar kayıt yaptıran öğrencilerimiz, en avantajlı kayıt fiyatından faydalanmış olacaklardır.
-Nerede konaklayacağım kaygısını yaşamayacaklardır.
-Oda ve yatak seçiminde avantajlı durumda olacaklardır.
-Öğrencilerimiz, Üniversitelerin açılacağı tarihlerde yurtlarımızda oluşabilecek kayıt yoğunluğundan etkilenmemiş olacaklardır.

Hizmet Sunum Taahhüdümüz 1 Ekim 2020 / 30 Haziran 2021 tarihleri arasında, Üniversitenizin belirlediği ders yılını kapsayacaktır. Her türlü hesaplamada aylık hizmet bedeli, toplam sözleşme bedelinin 9 aya bölünmesi ile bulunacaktır.

KAYIT OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN MUHTEMEL SENARYOLAR

-Üniversitenizin açılması ertelenirse;
Ekim 2020’den itibaren, Üniversitelerin açılacağı tarihe kadar olan ayların hizmet bedelinin %50’sini talep etmeyeceğiz. Öğrencilerimiz aylık hizmet bedelinin %50’lik kısmını ödeyerek, üstte geçen avantajları korumuş olacaklardır. Üniversiteler, öğrencilere Temmuz ayında telafi dersleri eklerse, öğrencilerimiz aylık hizmet bedelinin %50’ini ödeyerek hizmet almaya devam edebileceklerdir.

Örnek: Öğrencimiz 9.000 TL’ye Haziran Erken Kayıt fiyatı ile Ağustos ayında kayıt yapmıştı. Daha sonra Üniversitesi 1 Ekim’de değil de 1 Kasım’da açılacağını açıkladı. Dolayısı ile öğrenci konaklamaya ve hizmet almaya başlayamadı.
Bu öğrencimizden Ekim ayı aylık hizmet bedeli olan 1.000 TL’nin %50’ini (hizmet vermediğimiz için) talep etmeyeceğiz, %50’lik kısmını (500 TL) tahsil ederek sözleşmesini ve avantajlı kaydını devam ettireceğiz. Öğrencimiz; Üniversitenin ders yılı uzayarak Temmuz ayında devam etmesi durumunda, aylık hizmet bedelinin %50’i olan 500 ödeyerek hizmet almaya devam edecektir.
-Eylül – Ekim aylarında kayda gelen öğrencilerimiz kontenjanımızın kalması durumunda dahi Haziran Erken Kayıt fiyatlarından yararlanamayacağı için sizin ödeyeceğiniz toplam ücretten daha düşük bir fiyata kayıt yapamayacaktır.

-Üniversitenizin ertelenerek 1 Kasım’da açılacağını açıklamasına rağmen öğrencimiz sözleşmesini feshetmek isterse;
Sadece Ekim ve Kasım aylarının %50 ‘sini kaparosundan düşüp, iadesini yaparak feshini yapacağız.

-Üniversiteler açıldı, birkaç ay sonra kapanarak, uzaktan eğitime geçerse;
Bağlı olduğumuz Gençlik ve Spor Bakanlığının ileteceği, uygulamakla yükümlü olacağımız karar doğrultusunda fesih işlemlerini yapacağız ya da açılana kadar hizmet vermediğimiz ayların %50 ‘sini ödeyerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

-Üniversiteler açıldı ama Öğrenci kendi ayrılmak istiyorsa;
Hizmet Sunum Taahhütnamemizde de belirtildiği üzere ilan edilen yıllık barınma ücreti üzerinden ve kalan hizmet aylarının toplamının sadece %30’sunu talep ederek, özel şartların 3 maddesi geçerlidir.

-Yurda gelmeden kayıt işlemleri nasıl olur?
Özel Akay Öğrenci Yurtları olarak; yüz yüze kayıt için gelmeden, görüntülü destek ile şubemizi gezdirebiliriz. Bu şekilde öğrencimiz, odasını ve yatağını kolaylıkla seçebilme fırsatına elde eder. Öğrencimiz/Velimiz göndermiş olduğumuz kayıt formunu tamamladıktan sonra ise ön kayıt işlemini gerçekleştirmiş olur.1000 tl Kaparoyu ilgili şubemizin hesabına yatırdıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır.

Sağlıklı ve güzel günlerde yüz yüze, maskesiz buluşmak dileğiyle…
Özel Akay Öğrenci Yurtları